poewizja, poewizje - krótkie filmy ilustrujące poezję, filmy impresje do poezji, akompaniujące i towarzyszące tekstowi, zainspirowane przez poezję lub inne krótkie formy literackie.

 

 

 

 

  poewizje - krótkie formy filmowe stworzone w oparciu o poezję..(C) Marat
Dakunin 

Zawartość w budowie.

 

Niektóre autorskie krótkie formy filmowe, w tym zbliżone
do poewizji  są zamieszczone na VIMEO.com.

 

Zapraszam do kliknięcia poniżej!

 

 

Autor poewizja.pl zrealizował kilkanaście filmów krótkometrażowych
 i kilka średniometrażowych. W jego dobrobku od ponad 10 lat znajdują się filmy fabularne, dokumentalne, paradokumentalne i IMPRESJE - forma najbliższa POEWIZJI - a więc w zasadzie wszystkie gatunki sztuki kinowej.

Filmy Marata Dakunina, choć ambitne (nawet zbyt), były nagradzane za granicą lub w kraju oraz wyświetlane na wielu festiwalach oraz w telewizji (m.in. TVP Kultura, TV Multimedia, telewizji w Australii).

 

Film Pomiędzy (1/2) był w Official Selection do ścisłej czołówce nowatorskich krótkich metraży w kategorii POEZJA WIDEO (VIDEOPOETRY) spośród 1000 filmów z 30 krajów - na Potenza FF
 we Włoszech w (2005)

 

Wybrane wyróżnienia i nagrody

 

- producent, reżyser, scenarzysta, autor zdjęć filmowych, operator kamery, montażysta filmów dokumentalnych, fabularnych, etiud (szczegółowa filmografia na życzenie); m.in.

finał konkursu scenariuszowego – Allegro LAB OFF KAMERA FESTIVAL Kraków 2012, nagrody, projekcje w ramach oficjalnej selekcji festiwalowej oraz nominacje m.in.
w Paryżu (2008, European Independent Film Festival,
w Bibliotece Narodowej Francji)
 
Nowym Jorku (God on Film FF, nominacja),

Los Angeles - Gaffers,

Seattle PFF(I nagroda),

Berlinie (wyróżnienie specjalne Grenzenlos),

 w Portugalii (Corta!),

Słowenii (VI TOTI Maribor; Złoty Medal i dwa Srebrne Medale 
w kategoriach: film eksperymentalny (I), film fabularny (3), film dokumentalny (3) ); liczne nagrody na festiwalach i przeglądach
w Polsce, m.in. OPATFILM
w Kołobrzegu (2004), Kolbudy PF 2004 (III nagroda),
OKFA Konin - wyróżnienie I stopnia, Żywieckim Festiwalu Filmowym
(III nagroda),wyróżnienie na IX festiwalu ZOOM w Jeleniej Górze,
II miejsce w Krośnie (II FFA), II nagroda na II Gliwickim Festiwalu GOFFR 2005, I nagroda w Rumii, I Nagroda w Łapach za dokument

 

- prelekcje, wystąpienia i prezentacje na konferencjach i festiwalach (m.in. konferencja antropologiczna „Między słowami”, Poznań 2009, ogólnopolski przegląd JasłoOFF 2006, European Independent Film Festival Paryż 2008, CHANTS CONTRE CHAMPS Poitiers 2006, - autorskie przeglądy indywidualne twórczości m.in. w Rzeszowie, Krakowie, konsulacie polskim w Sydney)
- reprezentacja, doradztwo prawne i około – prawne

- przedstawiciel w Polsce amerykańskich producentów filmowych

(Astrablu Media, Los Angeles, USA), odpowiedzialny za wstępne negocjacje, koprodukcję i polską postprodukcję, koproducent organizacyjny; w zakresie obowiązków m.in. tłumaczenie kontraktów handlowych, konstruowanie kontraktów z uwzględnieniem specyfiki rynku polskiego

- negocjator i koproducent prowadzący pitching m.in. przed ITI Polska, TVN, Alvernia Studios (m.in. bezpośrednio z prezesem S. Tyczyńskim), Platige Image i in.

- przedstawiciel prawny, stały reprezentant (agent) i doradca w/s prawa autorskiego, cywilnego i administracyjnego (mocodawcy: m.in. wybitny polski grafik B. Polch)

- członek komitetu organizacyjnego obchodów rocznicy osadnictwa polskiego w Australii (2007) odpowiadający za kwestie prawno – organizacyjne, przedstawiciel Polonii m.in. w kontaktach z Parlamentem RP, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Lista jest tylko przykładowa.

 

 

 

 

 

  

 

..ich kontekst zaś i objaśnienia oraz strony www są wyszczególnione na KOPRODUKCJE.pl lub SZOD.PL
(kliknij niżej)